Labels

Představuji BURBERRY PRORSUM

29. dubna 2011 v 14:25 | Merveilles
Značka která, podle mého názoru, dokáže dokonale spojit eleganci se streetem, ale mít to štěstí a vyjít si v Burberry, já asi nikdy mít nebudu. :)

Info:
  • Burberry založil Thomas Burberry v roce 1856, obchod se začal stále více a více rozvíjet- nový sortiment, vynález gabardénu, že si v roce 1891 otevřel nový obchod v londýnském Haymarket (tam sídlí dodnes). Později Burberry oblékl i Roalda Amundsena (1. člověk na jižním polu) a důstojníky britské armády. Po 1. světové válce a objevení "Trench koat" si značku začali oblibovat i civilisti- Audery Hepburn v Snídani u Tifannyho nebo Humphrey Bogart v Cassablance.
  • Společnost také velice proslavily kárované vzory tzv. Novy
  • Momentálně je největší návrhářem v Burberry Christopher Bailey a firma obléká Britskou královskou rodinu. Z celebrit je významnou nositelkou této značky Emma Watson.


Představuji PROENZA SCHOULER

28. dubna 2011 v 15:14 | Merveilles
Není tomu tak dávno co jsem tuto značku objevila, ale naprosto mě dostala! Zdaleko ne oblečením, ale hlavně botama.

Jestli je móda uměním tak tohle je dukáz. :)
  • Info:
Značka vznikla v roce 2002 v NY ve spolupráci Jacka McCollougha a Lazaro Hernandeze. Ti se setkali v Parson's school of design v NY a původně spolupracovali se jmény jako Marc Jacobs a Michael Kors.
Název vznikl spojením rodních jmen jejich matek.

Od založení získali spousty prestižních cen jako CFDA Perry Ellis Award for new talent (2003), CFDA Vogue Fashion Fund award (2004), CFDA Womenswear Designer of the Year award (2007), CFDA Accessory Designer of the Year Award (2009) a spolupracovali se spousty jmen jako Gwyneth Paltrow, Chloe Sevigny, Kate Bosworth, Kirsten Dunst, Julianne Moore a Charlize Theron.

A co si myslíte o značce vy? Máte zde k prohlédnutí výběr fotek a příště více :)

(spring 2011)


 
 

Reklama